BŻS

LeciWpierdol

Mój podopieczny doprowadzał mnie dziś do szału. Niezależnie od tego, co mu proponowałam, odpowiadał: I don`t want to do it. Postanowiłam więc zostawić go samemu sobie i zająć się resztą swoich obowiązków.
Mimo góry gier, książek i zabawek do dyspozycji, Alex cały czas łaził za mną i pytał, czy może pograć na tablecie lub pooglądać telewizję, czym skutecznie utrudniał mi pracę. Mogłabym dla świętego spokoju pozwolić mu siedzieć przed ekranem cały dzień, ale nie za to mi płacą i miałabym kłopoty, gdyby prawda wyszła na jaw.
Gdy mój podopieczny wreszcie usiadł na dupie i zaczął bawić się klockami LEGO, byłam najszczęśliwszą AuPair na świecie. Błyskawicznie uporałam się ze swoją robotą i usiadłam z laptopem na kanapie.
Niestety, idylla nie mogła trwać zbyt długo. Alexowi przyszło do głowy, żeby pobawić się latającymi spinnerami. To ciężkie, metalowe zabawki. Rodzice zabronili mu bawić się tym w domu, w obawie, że zrobi komuś krzywdę lub coś zniszczy. Zwróciłam mu uwagę, że jeśli chce się tym bawić, to musi wyjść na zewnątrz, ale nie słuchał. Po 123456789 razie stwierdziłam: Nie mój cyrk, nie moje małpy. Miarka przebrała się, gdy jeden z tych brzeszczotów trafił mnie w głowę i o mały włos nie uszkodził mojego laptopa.
Straciłam panowanie nad sobą i wydarłam się na mojego podopiecznego. Dawno tego nie robiłam, więc siła rażenia była ogromna. Głównie posługiwałam się językiem angielskim, ale w moim orędziu nie zabrakło także polskich i niemieckich słów. Alex nie miał żadnych argumentów na swoją obronę. Próbował wcisnąć mi kit, że: on nie wiedział i on wcale nie chciał, ale tylko pogorszył tym swoją beznadziejną sytuację. Ostatecznie rozpłakał się i poszedł do swojego pokoju.
Gdy zdążyłam się uspokoić i wrócić do przerwanej czynności, przyszedł brat Alexa i powiedział mi, że ich matka (a moja pracodawczyni) wraca do domu, więc lepiej, żebym przeprosiła Alexa… Spojrzałam na niego. Raz. Wystarczyło. Wycofał się i, już z kuchni, spytał: Do you want coffee or tea?
#JestemStworzonaDoTejPracy

Jeden komentarz do “BŻS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>