Podlewanie, nawadnianie, odwodnienie…

Rodzice wyjechali, więc jestem majordomusem :)
Co wieczór podlewam rośliny w ogrodzie. Biegam sobie po podwórku boso, w ogrodniczkach i z wielką, blaszaną konewką. Całkiem fajna zabawa :)
Siebie też muszę nawadniać. Mama kupiła syrop do rozcieńczania o smaku moreli i agrestu. Z dodatkiem cytryny, limonki i mięty jest jeszcze lepsze!
Dlaczego tyle piszę o wodzie? Ano, bo się odwodniłam. Jechałam wczoraj rowerem do Kudłatego w pełnym upale. Dojechałam na miejsce zmordowana, ale nic nie zapowiadało katastrofy, która nadeszła dzisiaj. Obudziłam się z bólem głowy i 38 stopniami gorączki. Chustka na głowę, litr picia wytrąbiony po drodze, zimne piwo u Kudłatego – wszystko na nic! Cały dzień kursuję między kuchnią (oazą) a łóżkiem. No nic, można sobie pozwolić na jeden dzień lenistwa. Tylko kto podleje kwiaty?
PS Przypomina mi się zeszłoroczny obóz w Berlinie. Opiekun leczył mój udar Fervexem :)

3 komentarze do “Podlewanie, nawadnianie, odwodnienie…

  1. Rodziców nie ma, jest szaleństwo, co? :D Ja mam podobnie, tylko to rodzice mają imprezę, bo mnie nie ma. Piwo niestety nie jest zbyt dobre na gorączkę, bo dodatkowo odwania. Za to sama się przekonałam, że na anginę dobra jest wódka- wypala wszelkie zarazki. Ewentualnie szczypta soli do piwa, zatrzymuje wodę w organizmie. Ojoj. Koniec o tych alkoholach, aż sobie ochoty narobiłam, a w lodówce tylko nie dobre wino.
    Czytałam też poprzednią notkę. Fajna. Chociaż osobiście nie miałabym odwagi biegać w tak ciekawym wdzianku po ogrodzie sąsiadów. Z ogromną chęcią przeczytam też resztę notek, ale już nie dziś. Brak energii- starość nie radość. Zawsze mówiłam, że po 18 to już nic tylko na śmierć czekać ;)
    Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>